Obsah stránky


NarutoLARP je LARP, hra, během které se na krátkou dobu můžete stát hrdinou vlastního příběhu v barvitém světě plném ninjů, inspirovaném známou mangou a anime. Hra je určena jak pro pokročilé hráče, tak úplné začátečníky, a znalost předlohy není nutností, všechny potřebné informace se dozvíte z našich stránek. Stačí si založit registraci, vybrat podle popisu (nebo kostýmu) vesnici, ze které vaše postava pochází, vytvořit postavu (napsat její příběh, nechat jej schválit a zvolit si její schopnosti), zaplatit účastnický poplatek a přijet na akci.

Každý ročník má vlastní příběh, který ale zapadá do příběhové linie. Příběhová linie se typicky nese přes několik ročníků, na kterých si hráči mohou přenášet své postavy a po jejím vyvrcholení přichází příběh nový. Ukončení příběhové linie symbolizuje také vyvrcholení cesty postav, které ji prožívaly a pro nový příběh si hráči tvoří nové postavy.

Dění hry je časově umístěno až po událostech v předloze, a ač svět ve svých hlavních rysech se příliš nezměnil (viz herní svět), od dob Naruta nás již dělí několik desetiletí (viz historie a minulé ročníky). Svět Naruta, vycházející z japonského prostředí a mytologie, má přitom svá jasná specifika, která se odráží v požadavcích na kostým, zbraně i způsob boje a chování. Podrobnosti o povolených zbraních a o schopnostech najdete v pravidlech.
Důležité informace.

Kdy: 8. - 10. září 2023

Kde: Skautská základna Čachnov, Pardubický kraj, více informací na webových stránkách základny.

Za kolik: 500 Kč při platbě předem, 600 Kč při platbě na místě. Bestie a cizí postavy platí 300 Kč na místě i předem.

Platba: Pro platbu předem prosím využijte účet 2102001839/2010 (NarutoLARP). K identifikaci platby slouží variabilní symbol, který máte v profilu, kde také uvidíte stav vaší platby. Platba na náš účet musí dorazit nejpozději do 1. září. Účastnický poplatek v plné výši vracíme při odhlášení do 1. září.
Pokud chcete poslat více poplatků jedním příkazem, tak do pole variabilní symbol uveďte pouze jeden z nich, a ostatní dejte do zprávy pro příjemce, oddělené mezerami. Ve zprávě pro příjemce můžete uvést i jiný text, ale ujistěte se že je od variabilních symbolů oddělen mezerou.

Organizační informace

Ubytování: Hráči budou ubytováni v chatkách po čtyřech, dle svých týmů, je třeba vlastní spacák/deky. Postelí bude dost pro všechny. Součástí základny jsou toalety a umývárny se sprchami. V chatě je k dispozici elektřina a vybavená kuchyně.

Doprava:
Dokument s instrukcemi pro cestu na místo - MHD, Autem a parkování
Tabulka pro spolujízdu - zde se můžete zapsat pokud máte v autě volné místo, nebo se chcete připojit do něčího auta

Důležité dokumenty

Přihláška pro plnoleté účastníky ke stažení zde.

Přihláška pro učastníky mladší 18ti let zde.
 • Příjezd na místo je možný během pátečního odpoledne
 • V pátek večer je krátký úvod do hry v kostýmech
 • V sobotu začíná hra v 9:00 nástupem před chatou
 • V sobotu večer proběhne večerní dungeon
 • V neděli se hraje od 9:00 do 13:00
Pravidla

Pravidla (verze 10.6, rok 2023, pdf)

Techniky (rok 2023) si můžete přečíst ve 3 různých formátech:
 • Ve výpise technik, kde jsou techniky rozdělené dle stromů a dle vesnic a speciálních schopností.
 • Nebo si je můžete rovnou zkusit techniky naklikat v online kalkulátoru, kde si také vyzkoušíte jak fungují elementy, speciální schopnosti i neschopnosti.
 • Nakonec máme velkou přehledovou tabuli (doporučujeme velký monitor), kde jsou všechny techniky na jedné stránce, ale ve zkráceném zápise. (Tato tabule bude vyvěšená ve vesnici)


Pomůcky a návody

Nákres "superbezpečné" verze chráničů předloktí zde (pro zvětšení klikněte):Seznam ručních pečetí sloužících k vyvolávání jednotlivých technik:V barevném provedení zde.

Základem jsou měkčené karimatkové chrániče předloktí, popsané výše na této stránce. Ty se používají pro boj bezezbraně, který může praktikovat každá postava, a tvoří základ boje na NarutoLARPu. Stejně tak chrání vaše ruce před nepříjemnými zásahy do zápěstí.

U zbraní se vždy měří nejdelší naměřitelný rozměr. V případě boje se 2 zbraněmi se délka zbraní sčítá. (Tedy abych mohl bojovat se dvěma 60cm zbraněmi, musím mít techniky na alespoň 120cm)
V základou lze používat zbraně o délce 30cm, pro delší zbraně je nutné se naučit techniky které povolenou délku zbraně prodlužují. (I začínající postava může začínat hru s dlouhou zbraní, pokud si správně zvolí techniky)
Z pohledu pravidel jsou si všechny zbraně rovny, nezáleží tedy na tvaru ani barvě zbraně, pouze na nejdelším naměřitelném rozměru. (Narozdíl od minulých ročníků již hole nejsou čistě obranné, ale zraňují stejně jako meče)

NarutoLARP je "měkká" akce, a rozhodně to není bitva. Narozdíl od klasických dřeváren naše kostýmy často neposkytují reálnou ochranu, proto máme i jiný pohled na bezpečnost zbraní a boje. Berte prosím ohled na zdraví i pohodlí ostatních účastníku.

Zbraně musejí být zhruba japonského/asijského stylu (zhruba - Naruto je fantasy). Hlavně se vyhněte se klasickým evropským zbraním (e.g. meč s velkou křížovou záštitou). Stejně tak na Naruta nepatří luky ani kuše.
V následujícím seznamu můžete nalézt inspiraci, jaké zbraně se na akci typicky vyskytují. Ale v pořádku jsou i jiné zbraně pokud se do světa tematicky hodí.

Základní
Kunai (kontaktní boj) - Může mít tvrdé jádro
Kunai (vrhací) - Nesmí mít tvrdé jádro
Shuriken (vrhací hvězdice) - Nesmí mít tvrdé jádro
Čepele
Ninjato - Rovný ninja meč
Wakizashi - Krátká katana
Katana - Jednoruční
Odachi - Obouruční
Nagamaki - Dlouhá obouruční zbraň, polovinu délky zbraně tvoří rukojeť
Hole
Tonfa - Krátká hůl s madlem, může krýt předloktí
Tanbo - Krátká hůl
Hanbo - Jednoruční bojová hůl
Bojová hůl - Obouruční bojová hůl
Exotické
Pěstní zbraň - Drápy, katar apod., délka čepele od hrany kloubů ruky
Kama - Japonský srp
Kusarigama - Kama s řetězem (provaz, nezraňuje, do 120 cm) a závažím
Naginata - Japonská halapartna, obouruční
Obecné informace pro tvorbu kostýmu

Při výrobě kostýmu se prosím řiďte vesnickými instrukcemi (u všech jsou přiloženy ilustrační fotografie a obrázky) a těmito obecnými pokyny:
 • Kostýmy s moderními prvky (např. zipy) a střihy (např. moderní kalhoty) jsou povoleny bez omezení. Pozor však na vzory a potisky (např. na tričku, či teplácích). Vyvarujte se také vysloveně moderních západních prvků (např. rifle).
 • Prosíme, respektujte herní svět a vyvarujte se kostýmům z oblasti historie, fantasy, sci-fi, nebo např. post-apo. Některé jejich části lze použít jako dopňky, ale vyvarujte se například zbrojím, nebo středověkým evropským střihům.
 • Kostýmy hráčských postav by měly splňovat podmínky dané vesnickým popisem (viz níže), případně požadavky dané jejich postavením ve vesnici (např. šermíř, nebo člen klanu Hyuuga).
 • Čelenka je nejpodstatnější část kostýmu a znak na ní, musí odpovídat znaku vesnice, do níž vaše postava patří. Jednotlivé vesnice mohou mít specifické zvyklosti tykající se čelenek (např. barva nebo tvar šátku).
 • Boty jsou bez omezení
 • Všichni účastníci jsou povinni nosit si speciální měkčené chrániče předloktí (viz výše). I tyto chrániče jsou součástí kostýmů a je možné je ozdobit či zamaskovat (obvazy, návleky, připodobnění kovovým chráničům). Nesmí však obsahovat žádné skutečně kovové, nebo jiné tvrdé prvky!
 • Součástí kostýmu je samozřejmě i účes!
Toť je vše, přejeme příjemnou zábavu při výrobě!
Herní svět

Příběh našeho LARPu se odehrává ve světě Naruta, světoznámé mangy a anime z pera Masashi Kishimota. Svět ninjů u nás najdete, tak jak ho většina zná. Náš příběh se pravda odehrává o pár desítek let později po dění po druhé části mangy (v anime pojmenované Naruto: Shippuden), ale svět (na rozdíl od originálního epilogu) se příliš nezměnil (extrémní technický pokrok nečekejte). Pro potřeby LARPu bylo upraveno několik drobností, ale nikdo, kdo byl Narutem jen letmo políben, by neměl mít problém se u nás zorientovat.

Stručný úvod
 • Živým tvorům ve světě Naruta v tělech proudí chakra, mocná energie spojená se životem samotným.
 • Mezi ty, kteří se svoji chakru naučili aktivně používat, patří shinobi, ninjové, nájemní bojovníci a bojovnice.
 • Shinobi chakru využívají pro jutsu, dovednosti, které se dají rozdělit do tří oblastí: taijutsu (boj beze zbraně i se zbraněmi), ninjutsu (manipulace s energiemi a živly) a genjutsu (manipulace s myslí).
 • Pro aktivaci (sesílání) některých těchto dovednosti shinobi používají takzvané ruční pečeti.
 • Shinobi se sdružují v takzvaných Skrytých vesnicích, malých sídlech s polovojenským zřízením, mezi jejichž hlavní účely patří ochrana civilistů a výchova a vzdělání potenciálních nových shinobi.
 • Každá Skrytá vesnice má v čele svého vůdce, který se většinou zodpovídá daimyovi, feudálnímu pánovi země, kde vesnice leží.
 • Skryté vesnice si zajišťují obživu tím, že se nechají najímat na zakázky jak feudálními pány, tak například všemožnými bohatými obchodníky či zájmovými skupinami.
 • Soupeření o zakázky a vliv způsobuje napjaté vztahy mezi jednotlivými Skrytými vesnicemi. V minulosti nebyly výjimkou ani války a navzdory mírovým snahám, ani dnes není situace zdaleka poklidná.
 • Mezi Skrytými vesnicemi drží hlavní pozici takzvaných Pět velkých vesnic (Oblačná, Mlžná, Listová, Kamenná a Písečná), které leží v pěti největších zemích (Země Blesku, Vody, Ohně, Kamene a Vzduchu).
 • Vůdci těchto vesnic jsou zvaní Kage a patří mezi nejmocnější bojovníky mezi shinobi a nejvýznamnější osobnosti politické scény.
Místo a čas

Mapa světa shinobi


Více než sto let uplynulo od Čtvrté války shinobi a krajina kdysi prosáklá krví a spálená na popel už je dávno zase plná života. Mnoho hrdinů tehdy padlo a z mnoha bezejmenných válečníků se stali v tom čase hrdinové, ale prach už dlouho sedá na hroby jedněch i druhých. Přišly nové války a po nich nová příměří a s nimi i čas nových příběhů.

Příběhová linie

Náš příběh začal pět let po skončení Šesté války shinobi v Mrazové vesnici. Zde jsme se seznámili se zákeřným obchodníkem Itsuyou Shimojimou, který vykořisťuje slabší a nekalými prostředky dosahuje svých cílů na úkor ostatních. Také jsme poznali hrdinného Origami zloděje, Goemona Ishikawu, který ustavičně bojuje proti bezpráví a pomáhá spravedlnosti dosáhnout na ty, na které obvykle bývá krátká. Byl to právě Goemon, který odhalil Shimojimova tajemství a díky jeho snaze nyní obchodník a další, se kterými byl spřáhnut, čelí oficiálnímu obvinění. Bude postaven před soud a tam bude rozhodnuto o jeho osudu. Ani po tak velkém vítězství nezůstává Origami zloděj nečinný a stále sbírá potřebné důkazy k zlotřilcovu odsouzení.

Letošní ročník

Hlavním motivem letošního příběhu jsou soudní procesy. Před soud jsou přivedeni Koprový obchodník Andoryu Ponhiki, starší Kojiro z Deštné a samotný obchodník Shimojima. Soudy nejsou však ani zdaleka rozhodnuty. Jejich výsledek bude záležet na pádnosti a četnosti důkazů pro i proti jejich vině. Skryté vesnice vysílají do Deštné, která se velkoryse nabídla jako místo konání, své shinobi, aby hájili zájmy svých vesnic, uchránili jejich tajemství a zajistili takový výsledek procesů, jaký se vesnicím bude nejvíce hodit do karet.

Historie a minulé ročníky

Podrobné informace naleznete zde.
Informace o vesnicích

Kumogakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Oblacích

Kde vesnice leží: Země Blesku

Hlava vesnice: Zyl Kazara (Devátý Raikage)

Kumogakure je nejpočetnější a nejsilnější z pěti velkých skrytých vesnic. Bylo to tak už před Čtvrtou válkou a po ní si vesnice tuto pozici ještě upevnila. Díky strategické pozici byla Země Blesků v průběhu své existence většinou ušetřena bojů na svém území. Oblačná se i v poslední Velké válce vyhnula bojům na vlastní půdě ačkoliv se pohybovala v samém středu světového konfliktu a nebyla tedy tolik poznamenána následky, jako mnohé další shinobi vesnice.

Pod vedením šestého a sedmého Raikageho z klanu Yotsuki tvrdě pracovala na tom, aby si své postavení udržela a velmi efektivně řešila všechny problémy. Osmý Raikage, Raiden, adoptivní bratr sedmého, pokračoval v odkazu svého předchůdce avšak příliš brzy padl v boji s válečným zločincem Šesté Velké shinobi války, Ameno Uzume. Jako svého nástupce zvolil Osmý Raikage Zyla Kazaru, přezdívaného Nesmrtelným Bleskem z Oblačné, který se dobře zhostil náročné funkce a po válce intenzivně pracoval nejen na udržení silné pozice Oblačné vesnice, ale i na obnově vesnic postižených válkou, čímž rozšířil repertoár přátel Země Blesku.

Instrukce ke kostýmu

 • Shinobi z Oblačné nosí oblečení, které je jasně laděno v barevných kombinacích bílé, černé a šedé, obohacené o červené doplňky.

 • Primární součástí kostýmu každého shinobiho z Oblačné vesnice je přitom jeho bílá taktická vesta, zapínaná přes jedno rameno, která obvykle kontrastuje s tmavším podkladovým oděvem.

 • Jejich výstroj je často doplněna drobnostmi nějakým způsobem zosobňujícími jejich vesnickou hrdost (často znaky klanů, nebo významných organizací, např. ANBU, nebo Tsuki). Častá jsou také různá tetování, obvykle ilustrující týmovou sounáležitost.
Ukaž/Skryj obrázky

Dirugakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Kopru

Kde vesnice leží: Země Bylin

Hlava vesnice: Himitsu Dorei (Starostka)

Dirugakure je malá, ale bohatá vesnice ležící v Zemi Bylin, na pomezí Země Kamení a Země Větru. Vesnice handlířů, obchodníků a řemeslníků, ležící na křižovatkách obchodních cest, životem bublající tržiště, kde se dávní nepřátelé i obezřetní spojenci mohou setkat na neutrální půdě. Ze své pozice vesnice vždy nebývale těžila a mimo jiné byla dříve po mnoho desítek let pořadatelkou chuninských zkoušek. Na rozdíl od Yugakure se nikdy nezřekla statutu skryté vesnice a vydržuje stále komunitu ninjů, byť nijak velikou. Často zaměstnává i shinobi z jiných vesnic, z nichž někteří v ní najdou nový domov, tak jako již zesnulý vůdce jejích ozbrojených sil, Rinnes Sarutobi.

Stabilita vesnice je nyní v ohrožení a obyvatelé jsou rozrušeni implikacemi, které přinesli obvinění a nadcházející soud s obchodníkem Andoryu Ponhiki. Byla to rada Joninů, která odhalila obchodníkův vliv na starostku vesnice a způsobila tak rozkol mezi shinobi a buržoazií. Výsledek soudu bude mít jistě závažné dopady na celou Zemi Bylin.

Instrukce ke kostýmu

 • Barvami Dirugakure, stejně jako celé Země Bylin, jsou zelená a žlutá, což se projevuje i na výbavě koprových shinobi. Obvyklým doplňkem jejich výbavy jsou pláště bez rukávů, nebo vesty, obojí v zelené barvě se žlutým lemováním. Tyto barvy jim zároveň pomáhají splynout s prostředím divokých luk a lesů jejich domoviny.

 • Bohatá Koprová si může dovolit své vlastní jednotky shinobi slušně financovat a ty mají tak přístup k různorodým druhům výzbroje. Koproví bojovníci se nevyhýbají žádné zbrani a pod jejich plášti je často k nalezení taktická vesta, nebo dokonce lehká zbroj.

 • Znak vesnice je pro obyvatele velmi důležitý a čelenky, tradičně v zelené barvě, s chráničem tak na čele nenosí pouze shinobi, ale mnoho dalších místních, což může být pro návštěvníky občas matoucí.
Ukaž/Skryj obrázky

Shimogakure no sato

Český název: Vesnice Skrytá v Mrazu

Kde vesnice leží: Země Mrazu

Hlava vesnice: Gado Masashi (Starší)

Země Mrazu byla vždy ekonomicky a vojensky spíše nevýznamná, ale svobodná. Divoké a studené lesy severu jsou domovem svobodomyslného a tvrdě pracujícího lidu a stejní jsou i shinobi, kteří tuto zemi chrání. Dál na jihu je tento kraj často nazýván zemí nukeninů, ale pravda je jiná. Ti, kteří by chtěli kořistit na civilistech, nebo porušovat místní zákony, rychle zjistí, že mrazoví shinobi jsou stejně nelítostní lovci zločinců, jako všichni ostatní. Ti, kteří ale hledají způsob jak začít nový život a jsou ochotni žít v souladu s právem, zde však často najdou útočiště.

Poslední válka zemi krutě zasáhla, ale zároveň ji otevřela cestu k růstu. Vesnice díky událostem v závěru bojů a v Listové získala značné uznání, které se nebála využít jako páku a stát se aktivní hráčem na diplomatickém poli. Jejich cíle jsou stále stejné, tedy svoboda, samostatnost a suverenita, ale nebojí se ji zajišťovat mezinárodními dohodami. Jejich prestiž jim vynesla i právo pořádat společné chuuninské zkoušky. Nemluvě o tom, že mnoho uprchlíků z dob války pak v zemi našlo nový domov a posílila její hospodářský růst.

Její pozice a reputace je však nyní ohrožena. Mrazová se pohybuje ve víru četných skandálů a úniku informací z trezoru místního obchodníka Shimojimy, který sbíral špínu na všechny prominentní osobnosti napříč vesnicemi. To se obchodníkovi škaredě vymstilo, neboť nyní čelí závažným obviněním. Toto vrhá temné světlo na celou vesnici a pouze výsledky soudního procesu ukážou, zda-li si Mrazová dokáže svou nově získanou prestiž zachovat.

Instrukce ke kostýmu

 • Shinobi z Mrazové preferují svoji výstroj doplňovat dlouhými tmavými kabáty, které je ochrání před nelítostnými podmínkami jejich severské a hornaté domoviny a umožní jim provádět akce i za těch nejchladnějších nocí. Kabáty jsou navíc úkrytem pro zbraně a vybavení a dají se použít i v boji.

 • Jejich čelenky jsou obvykle černé a často nosí i šátky, podobně jako shinobi z Travní.
Ukaž/Skryj obrázky

Kusagakure no Sato

Český název: Skrytá Travní vesnice

Kde vesnice leží: Země Bambusových hájů

Hlava vesnice: Zasso Kitsuen (Guvernér prefektury Kusatori)

Kusagakure, dříve Kusatori, je jedním z nejstarších osídlení známého světa, které prý stálo už za dob legendárního Mudrce Šesti cest. Dle tradice se zde cvičili první ninjové a odtud odvozuje svůj původ mnoho nejstarších klanů shinobi napříč zeměmi. V době vzniku skrytých vesnic se význam Kusagakure zmenšil, jde ale stále o velké město s dlouhou historií a početnou silou ninjů.

Ninjové z Kusagakure jsou známí pro svou mobilitu, a schopnost rychle zasáhnout takřka kdekoliv na jejich území i za jeho hranicemi. Ve spojení s jejich diplomatickými a analytickými schopnostmi to z nich činí nebezpečně předvídavé protivníky, kteří mají tendenci být o krok před svými nepřáteli. Jejich hlavním zájmem především ochrana Země Bambusových hájů, sevřené mezi dvěma velkými sousedy. Během Šesté Velké shinobi války začali být značně politicky aktivní, ale ihned poté, co válka skončila, Travní se opět zavřela do své ulity a politicky se neangažuje. Stále je oficiálně členem Unie, ale odmítá veškěré diskuze.

Instrukce ke kostýmu

 • Dlouhé, šedé šály s červenými pruhy, charakteristický rys jejich výbavy, jsou pro Travní ninjy více než pouze ozdoba, jsou také užitečným nástrojem. Nejeden protivník byl zaskočen jejich prudkou ofenzívou a matoucí zášvih šedé látky bylo to poslední, co uviděl.

 • Na rozdíl od mnoha jiných ninjů se nezatěžují taktickou vestou, ale dávají radši přednost plášti či dlouhé košili v barvách suché trávy či bambusového listí. Pod těmi je možno ukrýt libovolné zbraně a vybavení. Uniforma a šátky jsou pak obvykle tmavě šedé, nebo zelenošedé.

 • Kvůli tomu, že jejich strategie je především založená na rychlosti, nemohli si členové této vesnice dovolit prosté čelenky, neboť se mohlo velice jednoduše stát, že čelenka odpadla. Proto se rozhodli vylepšit čelenky na šátky, které kompletně pokrývají jejich hlavu.
Ukaž/Skryj obrázky

Konohagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Listí

Kde vesnice leží: Země Ohně

Hlava vesnice: Saburó Hyuga (Desátý Hokage)

Listová po Čtvrté válce postupně ztratila své výsadní postavení mezi pěti velkými vesnicemi. A navzdory tomu, že zvláště mezi Pátou a Šestou válkou věnovala mnoho energie do snahy vrátit se zpět na výsluní, svého cíle zatím nedosáhli. Dříve někteří lidé tyto neúspěchy rádi připisovali osmému hokagemu, Konohomaruovi a věřili, že s návratem dlouho ztracené deváté hokage Sarady z klanu Uchiha se vše obrátí k lepšímu. Pak ale přišla další válka a důvěra v Saradu byla značně pošramocena, navzdory tomu, že její úmysly byly dobré a snažila se završit plán Naruta Uzumakiho.

Nyní je ale vesnice v rukou desátého hokage, Sabura z klanu Hyuuga, a situace se opět pomalu uklidňuje. Země se již pomalu vzpamatovává z války, vnitřní spory byly vyřešeny, významné klany spolupracují na obnově a do vesnice se pomalu vrací opět zakázky. Obyvatelé Listové, shinobi i civilisté, opět do budoucnosti hledí s nadějí a věří, že tentokrát ji už nenaruší další boj, invaze, nebo vzpoura.

Instrukce ke kostýmu

 • Ninjové z Listové vesnice jsou charakterističtí zelenými taktickými vestami (s límcem, nebo bez límce), které mají na zádech vždy a bez výjimky červenou spirálu. Vesty většinou nenosí pouze členové klanu Hyuuga, dávající obvykle přednost volnějším kimonům.

 • Nejčastější barvou uniformy, je tmavě modrá, černá nebo tmavě šedá. Shinobi z Listové nenosí obvykle žádnou těžší výstroj a nahradili proto chrániče, či nátepníky další vrstvou obvazů.

 • Svoji výstroj často doplňují různými brašnami, náhradními kapsami, žebradly a taškami, ve kterých nosí doplňkovou výzbroj a užitečné vybavení.
Ukaž/Skryj obrázky

Kirigakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Mlze

Kde vesnice leží: Země Vody

Hlava vesnice: Sincho Kinzoku (Šestá Mizukage)

Vesnice je dlouhodobě stabilní a silná. Její bojovníci jsou velmi početní a disciplinovaní a celá Země vody je poměrně bohatá a prosperující. V bojích se samuraji ztratila sice svého obdivovaného a uznávaného Mizukageho Chojura, který dal po čtvrté válce vesnici řád, ale neztratila nic na své bojovnosti. Naopak, o šesté Mizukage, jedné ze Sedmi šermířů, se říká že, je velmi dravá a dokonce se jí přezdívá Kijin no Musume, Dcera Démona.

Mlžná je se zdá být jedním z hlavních hybatelů konfliktu v shinobi světě. Již dlouho před šestou válkou vesnice vedla spor s Oblačnou. Situace byla nepřehledná více než rok, ale po vystoupení Ameno Uzume a Písečné vesnice se i Mlžná přidala na stranu Spojenců, čímž započla šestá shinobi válka. Po konci války Mlžná vesnice odsoudila Ameno Uzume i celou Síť jako zločince a válečné štváče, a přistoupila na všeobecný klid zbraní. Ovšem vztahy s Oblačnou vesnicí zůstávají napjaté, a Mlžná zůstává jedním z hlavních odpůrců Unie Shinobi.

Instrukce ke kostýmu

 • Ninjové z Kirigakure se oblékají do oděvů modro-černých, případně modro-šedých barevných kombinací (modrá může být klidně světlá, spíše než příliš tmavá). Oblíbeným prvkem výzdoby látky jsou tenké svislé proužky.

 • Taktické šedo-černé vesty jsou povinné především pro jednotky ANBU, mnoho běžných ninjů z Mlžné je nahrazuje, nebo doplňuje různými druhy plášťů či kimon ve vesnických barvách.

 • Častým doplňkem jsou návleky na předloktí, či holeně šedomodré barvy (přecházející často v rukavice či obuv), zdobené proužky. Součástí jejich vybavení pak bývají všemožné brašny a ochranné části výstroje (nátepníky, náholenice, šátky okolo úst, plynové masky, obvazy apod.).
Ukaž/Skryj obrázky

Amegakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Dešti

Kde vesnice leží: Země Jezer

Hlava vesnice: Maria (Vůdkyně a samozvaná Aisukage)

Amegakure je bohatá, industrializovaná, mocná a dobře vedená Skrytá vesnice. Má všechno, jen ne rovnoprávné postavení s pěti velkými vesnicemi, což je fakt, který jejím obyvatelům leží v žaludku už od dávných dob. Bylo to tak za dob Hanza Salamandra, za dob Paina a Akatsuki i za dob Unie Shinobi a nakonec se nic nezměnilo ani v průběhu poslední války. Pět mocných vesnic si mezi sebe nepustí šestou, nebo dokonce nedopustí, aby jedna z nich byla nahrazena, ač je třeba Amegakure bohatší a mocnější, než mnohé z nich. Po smrti Paina a velké válce je přitom vesnice soustavně na vzestupu.

Po ukončení Šesté války sice vesnice stáhla většinu zdrojů, které do Unie investovala, stále v ní však zůstává aktivní a spolu s Listovou a Oblačnou ji udržují jakožto oficiální spojenectví pomáhající hlásat unijní ideály. Stejně tak udržují dobré vztahy s Velkými vesnicemi a prý jsou přijetí k nim blíže než kdy jindy.

Obvinění staršího Kojira a následný soud s ním otřásl postavením vesnice, ale Deštná se snaží tento skandál kontrolovat tím, že se nabídla pro konání soudních procesů i s Mrazovým obchodníkem Shimojimou a Koprovým obchodníkem Andoryu Ponhiki a doufá, že její rázný a otevřený přístup zmírní vliv, který má obvinění staršího na jejich reputaci.

Instrukce ke kostýmu

 • V nekonečných, šedých mracích, často plodících studený déšť, si ninjové z Deštné zvykli na depresivní barvy šedé a šedomodré, které je dokáží úspěšně ukrýt nejen v zamračených krajích jejich domoviny.

 • Používají jak taktické vesty, tak i dlouhé, tmavé pláště, které jim umožňují v záhybech rukávů uschovat nejednu nebezpečnou zbraň, která přinese jejich nepřátelům nemilé překvapení.

 • V zájmu krytí svých obličejů i občas i šatů před naprostým smočením, nosí ninjové z Deštné vesnice široké, kulaté, slaměnné klobouky, které je chrání před neustálým deštěm.
Ukaž/Skryj obrázky

Sunagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Písku

Kde vesnice leží: Země Větru

Hlava vesnice: Akiko (Osmá Kazekage)

Sunagakure má historii ekonomických problémů, a dlouhá léta se pohybovala na hranici hladomoru. Navzdory tomu však byla Písečná vždy silnou vesnicí, se spoustou silných a hrdých shinobi. Je to také nepředvídatelná vesnice, díky své Kazekage, Akiko, divoké dívce disponující spalujícím kekkei genkai. Právě ta vlila do žil písečným shinobi oheň a divoce je hnala v před, agresivně prosazujíc zájmy vesnice na úkor sousedů a to i dřívějších nejbližších spojenců.

V šesté shinobi válce stanula Písečná vesnice na straně Spojenců Sítě. Ovšem kvůli rozporu mezi radou vesnice a Kazekage odešla řada Písečných do Listové, a bojovali tak na straně Unie. Po konci války se ale Písečným podařilo dojít mírovému řešení, a vesnice je opět sjednocena.

Písečná zůstává hlasitým kritikem Unie Shinobi, a volá po jejím úplném rozpuštění. Stejně tak odsuzuje Oblačnou vesnici za porušování suverenity vesnice skryté v Horkých Pramenech.

Instrukce ke kostýmu

 • Charakteristickým znakem ninjů z Písečné vesnice je jejich pokrývka hlavy v podobě turbanů nebo kefíji (přepásaného šátku) černé či bílé barvy, která má za úkol chránit je před prudkým sluncem i pískem jejich domoviny.

 • Jejich uniforma je obvykle černá, doplněná o taktickou vestu světle hnědé či béžové barvy, umožňující jim lepší krytí v pouštích Země Větru. Jejich kostým by celkově měl být laděn do světlých hlinitých či písečných barev v kombinaci s černou.

 • Shinobi z Písečné často nosí různé předměty, které jim při dlouhých cestách skrze poušť připomínají jejich rodiny (fotky, obrázky, šátky, řetízky apod.), stejně jako vybavení nutné pro přežití (šátky, čutory).
Ukaž/Skryj obrázky

Otogakure no Sato

Český název: Skrytá Zvučná vesnice

Kde vesnice leží: Země Rýžových polí

Hlava vesnice: Šéf a Strážci čtyř bran (jména neznámá)

Zvučná vesnice je sice mladá (vznikla před nějakými sto lety) a malá, ale už si vydobyla nechvalnou proslulost. Založena byla původně renegátem Orochimaruem jako nástroj pro jeho intriky, ale přetrvala, i když už přestal mít o svoji hračku zájem. Shinobi ze Zvučné se začali sami organizovat a prodávat své služby všem zájemcům bez ohledu na národnost a integritu. Specializují se na nájemné vraždy, sabotáže a jiné diverzní akce a nezajímá je, zda je jejich zákazníkem daimyo, bezskrupulózní obchodník, nebo šéf gangu, hlavně když zaplatí jejich cenu.

V politice si obvykle drží neutralitu a ostatní vesnice jejich činnost tolerují, ač provádějí zásahy i na jejich území a cílem bývají i jejich obyvatelé a dokonce shinobi, nemluvě o tom, že neváhají své řady rozšiřovat o renegáty.

Po válce Zvučná jako jediná spolu s Vodopádovou stanuly na straně poražených. Aby se vyhnuli válečným reparacím a pokusili se o nápravu vztahů s ostatními vesnicemi, poskytli Oblačné a Mlžné tajné informace týkající se jejich hluboce zakořeněného střetu. Přestože oficiálně zaujímají mírové stanovisko, navrátili se k statutu neutrality a dál přijímají zakázky na různé služby.

Podle některých zdrojů momentálně Zvučná vyjednává spojenectví s Travní, které by mělo být symbolem vnitřní proměny charakteru vesnice, nedošlo však k žádnému oficiálnímu potvrzení, a tak i přes vstřícné kroky vůči ostatním vesnicím zůstává Otogakure podobně uzavřená jako v minulých letech a nadále v ostatních vzbuzuje nedůvěru.

Instrukce ke kostýmu

 • Říká se, že oběti těchto ninjů uslyší pouze jediné zazvonění rolničky, než jejich chladné tělo dopadne k zemi. Ninjové ze Zvučné vesnice sázejí především na utajení noci a svůj vytříbený sluch více než jejich oči, proto je jejich výstroj stylizovaná do kombinace černé, tmavě šedé a v menší míře bílé barvy, dle vzoru armádních šál a šátků, které tito ninjové nosí sebou, jako důkaz složení své vlastní ninja zkoušky v temných lesích jejich domoviny.

 • Povětšinou se tito ninjové vzdávají práva nosit taktickou vestu, neboť jim překáží v jejich misi, která vyžaduje naprosté utajení, ovšem i mezi těmito ninjy se nachází specialisté, kterým ochrana a dodatečný prostor pro další výstroj vyhovuje více než lehké oblečení jejich spolubojovníků, taktická vesta je povětšinou černá

 • Ze stejného důvodu utajení nosí všichni ninjové ze Zvučné vesnice cokoliv, co jim umožní zahalit jejich obličej, což mohou býti kukly, šátky, šály a jiné pokrývky obličeje. Časté jsou také všemožné implantáty, umožňující vytěžit maximum ze svého těla a překvapit nečekanými útoky.
Ukaž/Skryj obrázky

Yugakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Horkých pramenech

Kde vesnice leží: Země Horkých pramenů

Hlava vesnice: Rikona Kashiko z knížecího klanu Kanemochi (feudální paní Země Horkých pramenů)

Yugakure se už dávno vzdala titulu Skryté vesnice a bývala známa jako "Vesnice, která nezná válek". Ironií osudu se tak přitom stala prvním bojištěm šesté války shinobi a pravděpodobně také první obětí tohoto konfliktu. Nyní se vesnici ošklivě přezdívá "Vesnice skrytá v plamenech" nebo také "Horké plameny".

Yugakure se zabývala především obchodem a ve světě byla známá především pro své léčitele a své lázně. Navzdory tomu, že se již nepovažuje za Skrytou vesnici, místní Daimyové a vůdci Yugakure z rodu Kanemochi si vydržovali družinu shinobi, kteří fungovali jako jejich tělesná stráž a ochránci bezpečí ve vesnici. Vesnice byla pověstná svojí neutralitou a obchodní flotilou, která měla přístup do mnoha přístavů napříč světem shinobi. Obojí je ale nyní minulostí.

Horké prameny byly během Šesté Velké shinobi války utrpěly více, než kterékoliv jiné shinobi země, protože právě zde se srazili jednotky Oblačných a Mlžných a za pomoci svých spojenců Yugakure zdevastovali. V bojích zemřel i daimyo a tak Horké prameny přišli i o vůdce. 

Dnes se Yugakure jen těžce a pomalu vzpamatovává z hrůz, které zde napáchala válka a snaží se znovu získat svou ztracenou suverenitu. Neboť léta po válce Oblačné jednotky stále drží nad Zemí Horkých pramenů "ochrannou ruku" a odmítají odejít přes nekompromisní výzvu nové feudální paní Rikony Kashiko, dcery daimya ztraceného ve válce.

Instrukce ke kostýmu

 • Ninjové z Horkých pramenů svým vystupováním a vzhledem připomínají shinobi jen částečně. Navzdory tomu, že ovládají všechny druhy technik, nejsou zvyklí na boj ve stínech a trochu možná připomínají stráže.

 • Jejich uniforma je charakteristická nošením velkých, prostorných kapucí, které jsou propojené s pončem. Převládání v ní, stejně tak jako jejich další výstroji, bílá barva ve spojení s červenou, což z nich dělá svítící pilíře pořádku a zákona. Jejich kapuce jsou mimo vesnici povětšinou přes jejich obličej, neboť jim nevyhovuje zima okolního světa.

 • Ninjové z horkých pramenů se rovněž specializují na užívání dlouhých, obouručních zbraní jako jsou naginaty, které se, přestože na první pohled vypadají nemotorně, v rukou těchto jedinců staly nefalšovanými vražednými nástroji.
Ukaž/Skryj obrázky

Iwagakure no Sato

Český název: Vesnice Skrytá v Kamení

Kde vesnice leží: Země Kamene

Hlava vesnice: Norio (Pátý Tsuchikage)

Zemi Kamene pokrývají rozsáhlá hornatá území s minimem úrodné půdy, díky čemuž Iwagakure patřila vždy mezi chudší vesnice. V uplynulých letech se jí však podařilo navázat obchodní alianci s Koprovou vesnicí, sýpkou shinobi světa a díky tomuto spojenectví se Kamenná dostává na výsluní a významně posiluje své ekonomické postavení mezi ostatními vesnicemi.

Norio, nositel Shotonu, jedinečného kekei-genkai, umožňujícího mu manipulovat s krystaly, dodává vesnici potřebnou stabilitu a je silným vůdcem. Jeho hlavní oporou je tajemná a vlivná sekta Kamenných mudrců. Vzhledem k úspěchům Země Kamene nyní všichni ostatní shinobi země stojí o její přízeň, ale Kamenná se zdráhá zabředávat do politických diskuzí a raději se prozatím drží stranou a soustřeďuje se na sebe.

Instrukce ke kostýmu

 • Shinobi z Kamenné jsou velmi hrdí na svoji vesnickou příslušnost a dávají ji (dle některých až příliš okázale) najevo svoji výraznou vínově rudou uniformou. Ta je mimo jiné typická i jedním dlouhým širokým rukávem.

 • Jejich taktické vesty mají obvykle hnědou, případně tmavě hnědou barvu. Uniformu pak občas doplňují šerpou, šálou nebo šátkem žluté, nebo zlatavé barvy.

 • Vzhledem k terénu jejich domoviny i k jutsu, která obvykle používají, jsou častou součástí jejich oděvu pevné kožené rukavice, které chrání jejich dlaně při manipulaci s kameny.
Ukaž/Skryj obrázky

Tanigakure no sato

Český název: Vesnice Skrytá v Údolí

Kde vesnice leží: Země Řek

Hlava vesnice: Nagare Arata (Náčelník)

Tanigakure je malá a chudá shinobi vesnice v Zemi Řek, ležící na pomezí Země Ohně a Země Větru. Je to vesnice, která dlouho žila ve stínu svých mocnějších sousedů, především však Skryté Deštné, a která byla dříve často bojištěm v cizích válkách. Tento osud ji potkal i v Šesté válce shinobi, ta se však zároveň stala katalyzátorem emancipačních procesů.

Po krutých bojích, které díky pokusu o invazi Deštné přerostly až v občanskou válku, a které ukončila až mocná povodeň, jejíž původ nebyl stále vysvětlen, se údolní shinobi postavit za svoji samostatnost. Nové a mladé vedení po válce zkonsolidovalo svoji moc a spojilo Děti řeky, jak si místní shinobi říkají, k velké obnově země. Místní se neangažují v mezinárodní politice a pečlivě si snaží udržovat odstup a neutralitu, avšak v uplynulých letech se jim podařilo po mnoha dekádách obnovit říční obchodní cesty a mnozí tak věří, že vesnice i země jsou konečně na vzestupu.

Instrukce ke kostýmu

 • Vybavení ninjů z Tanigakure je obvykle velmi střídmé a úsporné a ve svém střihu velmi podobné tomu, které nosí jejich sousedé z Deštné (taktické vesty, pláště i klobouky), s nimiž mají mnoho společného.

 • Oproti jejich severním sousedům využívají mnohem živějších barev: Jejich taktická vesta se honosí specifickým intenzivním modro-zeleno-šedým odstínem (někdy také nazývaným paví modř), jejich uniforma je pak obvykle tmavě hnědá či rudohnědá (odstín je indikátorem toho, z jaké části Země Řek ninja pochází).

 • I ninjové z Tanigakure nosí návleky na předloktí, často v barvě jejich uniformy. Tento prvek má i praktický rozměr, neboť pomáhá chránit šaty a vybavení při brodění a plavání v říčních korytech. Ze stejného důvodu nosívají někteří i návleky na holeních, nebo mají naopak krátké kalhoty. Oblíbeným doplňkem jsou i všemožné rákosové stvoly a dýchací přístroje.
Ukaž/Skryj obrázky